• Základná škola s materskou školou Malá Lehota
    skola@zsmalalehota.edu.sk

Štvrtok 25. 4. 2024

Návštevy

Vitajte na stránke našej školy

Novinky

• Oznamujeme rodičom detí v predškolskom veku, že elektronickú prihlášku do MŠ bude možné vyplniť od 13. - 17. 5. 2024 - týka sa to denného štúdia aj domoškôlkárov. Originál podpísaný oboma zákonnými zástupcami je potrebné v prípade domoškôlkárov poslať aj poštou na adresu školy spolu s prihláškou a potvrdením od lekára. Táto je v prílohe dolu.

Zápis detí bude 23. mája 2024 od 12,00 hod do 14,00 hod. v budove školy.

PRIJÍMANIE, PODMIENKY, PRIJATIA NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku. Výnimočne možno prijať dieťa od dvoch rokov veku. Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31.augusta je predprimárne vzdelávanie povinné.

• Riaditeľ ZŠ s MŠ oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon), udeľuje na deň 3.4.2024 (streda) z organizačných dôvodov - ZŠ, MŠ aj ŠKD. V prevádzake nebude ani školská jedáleň.

Riadne vyučovanie, bude pokračovať vo štvrtok 4.4.2024.

PaedDr. Miroslav Hasch

• Vážení rodičia predškolákov,

ZŠ s MŠ Malá Lehota Vás pozýva na zápis do 1. ročníka na školský rok 2024/2025.

TERMÍN : 1. apríl - 7. apríl 2024 - PODANIE ELEKTRONICKEJ PRIHLÁŠKY

K elektronickej prihláške je potrebné priložiť aj vyhlásenie k elektronickej prihláške / príloha dole/.

Termín podania elektronickej prihlášky sa týka aj domoškolákov, ktorý majú záujem o domáce vzdelávanie na našej škole. Aj v budúcom školskom roku budeme pokračovať v našej dlhoročnčj podpore tohoto typu vzdelávania ako kmeňová škola.

• Naša škola pokračuje v environmentálnych aktivitách. Po zavedení separačných košov pre odpad, ktorý produkuje naša škola a zberoch papiera sme sa zapojili aj do ďalšieho projektu. Projekt OLEJKO je venovaný použitému kuchynskému oleju a tuku, ktorý vie do značnej miery poškodiť životné prostredie. Plastové flaše s použitým kuchynským olejom a tukom je možné priniesť do ŠJ. Ďakujeme, že aj Vy prispejete k ochrane nášho spoločného životného prostredia!

• Na základe enormnej chorobnosti detí v MŠ sa po dohode s Regionálnym úradom verejného zdravia v Žiari nad Hronom prerušuje činnosť MŠ dňa 2.2.2024. MŠ bude fungovať, v prípade normálnej dochádzky, od pondelka 5.2.2024.

Novinky

• Základná škola s materskou školou Malá Lehota