Vážení rodičia, na základe vysokej chorobnosti detí v MŠ a dohode s RUVZ v Žiari nad Hronom Vám oznamujeme, že MŠ bude zatvorená od 26.1.2023. Prevádzka MŠ sa obnoví v pondelok 30.1.2023.
Od 01.01.2023 sa menia poplatky za stravu, MŠ a ŠKD podľa VZN obce Malá Lehota číslo 3/2022 nasledovne:
stravné MŠ 1,7€
1.stupeň 1,3€
2. stupeň 1,5€
dospelí stravníci 4€
Poplatok za MŠ a ŠKD je 8€.
Aktualizovali sme modul Výchovný a kariérový poradca
Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti predkladá rodič pred nástupom do školy žiaka buď elektronicky cez EDUPAGE návod tu: https://help.edupage.org/?lang_id=2&p=u38/u178/u3631
alebo osobne odovzdá žiak triednej pani učiteľke 5.9.2022
Tlačivo na stiahnutie v prípade, že ho nepotvrdíte elektronicky: bezpriznakovost.pdf
Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti sa predkladá s cieľom zabezpečiť bezpečné prostredie v školách a školských zariadeniach za účelom zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia detí a žiakov podľa § 152 písm. c) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „školský zákon“), a tak zachovať prezenčnú výučbu a minimalizovať riziko prerušenia výučby v triede. Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú).
Poprosím rodičov detí ZŠ s MŠ Malá Lehota vytlačiť zápisný lístok, vypísať, vlastnoručne podpísať a priniesť do školy v prvý deň školského roka 2022/2023. /05.09.2022/
05.09.2022 sa v zariadení školského stravovanie Malá Lehota nevarí.
Pochvaly udelené riaditeľom školy pri príležitosti slávnostného ukončenia školského roka 2021/2022 :
Lucii Homolákovej – 3. ročník
- za reprezentáciu školy v matematických súťažiach :
Pytagoriáda (úspešná riešiteľka okresného kola – 8. miesto), Matematický Klokan (najlepší výsledok
z celej školy – 76,7 %), za reprezentáciu školy vo výtvarnej súťaži Farby prírody a za výborný prospech.
Michaele Tisovskej – 5. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v literárnej súťaži Čaro Pohronia ( 3. miesto), v recitačnej súťaži
Kováčova Bystrica, za úspešnú reprezentáciu školy vo vedomostnej súťaži Expert, kde získala titul
Expert v oblasti 5 jazykov kultúry, reprezentáciu školy v matematických súťažiach: Pytagoriáda, MAKS
a za výborný prospech.
Sandre Krnáčovej – 6. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v informatickej súťaži iBobor ( úspešná riešiteľka), vo vedomostnej
súťaži Expert, kde získala titul Expert v oblasti 5 jazykov kultúry, za úspešnú reprezentáciu školy
v matematickej súťaži MAKS, kde získala najvyšší titul MaksiHviezda, za reprezentáciu školy
v matematickej Pytagoriáde, v medzinárodnej súťaži Klokan, kde dosiahla najlepší výsledok z 2. stupňa,
v IQ olympiáde, vo výtvarnej súťaži Moje ľudské práva a za výborný prospech.
Matúšovi Hlavačkovi – 6. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v matematickej Pytagoriáde (úspešný riešiteľ školského kola,
v okresnom kole obsadil pekné 8. miesto), za reprezentáciu školy v celoslovenskej súťaži IQ olympiáda,
v informatickej súťaži iBobor, za úspešnú reprezentáciu školy v technickej olympiáde(úspešný riešiteľ
školského kola, postúpil do okresného) a v geografickej olympiáde, kde sa rovnako stal úspešným
riešiteľom školského kola.
Kristíne Adamcovej – 6. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v matematickej Pytagoriáde (úspešná riešiteľka školského kola,
v okresnom kole obsadila 16. miesto), za reprezentáciu školy v celoslovenskej súťaži IQ olympiáda,
v matematickej súťaži Speedmat, v medzinárodnej súťaži Klokan, kde dosiahla druhý najlepší výsledok
z 2. stupňa, za reprezentáciu školy v geografickej olympiáde (úspešná riešiteľka školského kola),
v informatickej súťaži iBobor, v literárnej súťaži Čaro Pohronia, v recitačnej súťaži Kováčova Bystrica,
vo vedomostnej súťaži Expert a za výborný prospech.
Nine Debnárovej – 7. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín, kde v obvodnom kole
obsadila krásne 3. miesto, v dejepisnej olympiáde (úspešná riešiteľka okresného kola s vynikajúcim
4. miestom), v geografickej olympiáde(úspešná riešiteľka okresného kola – 10. miesto), za úspešnú
reprezentáciu školy v matematickej súťaži MAKS, v ktorej získala najvyššie ocenenie MaksiHviezda,
v recitačnej súťaži Kováčova Bystrica, v matematickej súťaži Speedmat, v informatickej súťaži iBobor,
vo výtvarných súťažiach Talent agent, Farby prírody, za dokonalý herecký výkon v divadelnom
predstavení Babská bunka a za výborný prospech.
Alexandre Tóthovej – 7. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v matematickej súťaži MAKS, v ktorej získala najvyššie ocenenie
MaksiHviezda, za reprezentáciu školy v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín a Kováčova Bystrica,
za reprezentáciu školy v geografickej olympiáde(úspešná riešiteľka školského kola), v technickej
olympiáde(rovnako úspešná riešiteľka školského kola), v informatickej súťaži iBobor, vo výtvarných
súťažiach Talent agent, Farby prírody, za dokonalý herecký výkon v divadelnom predstavení Babská
bunka a za výborný prospech.
Karin Zimermanovej – 7. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v matematickej súťaži MAKS, v ktorej získala najvyššie ocenenie
MaksiHviezda, v geografickej olympiáde(úspešná riešiteľka školského i okresného kola, kde obsadila
pekné 7. miesto), za reprezentáciu školy v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín a Kováčova Bystrica
a za dokonalý herecký výkon v divadelnom predstavení Babská bunka.
Karolíne Debnárovej – 7. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v geografickej olympiáde(úspešná riešiteľka školského i okresného
kola, kde obsadila pekné 8. miesto), za reprezentáciu školy v recitačných súťažiach Hviezdoslavov
Kubín a Kováčova Bystrica, za reprezentáciu školy v technickej olympiáde(úspešná riešiteľka
školského kola), v matematickej súťaži Speedmat, v informatickej súťaži iBobor, vo výtvarnej súťaži
Farby prírody a za dokonalý herecký výkon v divadelnom predstavení Babská bunka.
Diane Adamcovej – 9. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v geografickej olympiáde(úspešná riešiteľka školského kola,
v okresnom kole obsadila krásne 4. miesto), za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskej súťaži
IQ olympiáda(3. najlepší výsledok z celej školy), v matematickej súťaži Speedmat, kde v kategórii
Mocniny získala najvyššie ocenenie Matematický talent, v súťaži Tajovského matematický seminár
(2. miesto), za reprezentáciu školy v medzinárodnej súťaži Klokan, vo vedomostnej súťaži Expert,
v olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry, v literárnej súťaži Čaro Pohronia, vo výtvarných
súťažiach a za výborný prospech.
Adamovi Debnárovi – 9. ročník
- za úspešnú reprezentáciu školy v geografickej olympiáde(úspešný riešiteľ školského kola i okresného
kola, kde obsadil výborné 3. miesto, postúpil do krajského kola), v olympiáde zo slovenského jazyka
a literatúry(postúpil do okresného kola, v ktorom sa umiestnil na krásnom 2. mieste), v dejepisnej
olympiáde, kde sa v okresnom kole umiestnil na peknom 9. mieste, v technickej olympiáde(postúpil
do okresného kola), za úspešnú reprezentáciu školy v celoslovenskej súťaži IQ olympiáda(najlepší
výsledok z celej školy), v matematickej súťaži Speedmat, kde získal najvyššie ocenenie Matematický
talent – rekordne až v šiestich kategóriách a vecné ocenenie v trojboji, v súťaži Tajovského
matematický seminár(2. miesto), za reprezentáciu školy v medzinárodnej súťaži Klokan, vo
vedomostnej súťaži Expert, v informatickej súťaži iBobor, v literárnej súťaži Čaro Pohronia,
vo výtvarnej súťaži Farby prírody a za výborný prospech.
Výtvarné súťaže
Talent agent
- december 2021
Zapojili sa :
D. Adamcová – 9. roč.
K. Tisovská – 8. roč.
A. Tóthová – 7. roč.
N. Debnárová – 7. roč.
Umiestnenie: K. Tisovská – 8. roč. – 1. miesto
Polícia známa neznáma
- október 2021
Moje ľudské práva
- máj 2022
Zapojili sa:
S. Krnáčová – 6. roč.
Farby prírody
- jún 2022
Zapojili sa:
L. Homoláková – 3. roč.
T. Minich – 3. roč.
J. Kišš – 4. roč.
Z. Debnárová – 4. roč.
N. Debnárová – 7. roč.
K. Debnárová – 7. roč.
A. Tóthová – 7. roč.
A. Adamcová – 7. roč.
K. Tisovská – 8. roč.
A. Debnár – 9. roč.
Geografická olympiáda – školské kolo
Geografická olympiáda – školské kolo
24. novembra 2021
Zapojilo sa 13 žiakov.
Kategória E:
D. Adamcová – 9. roč. – úspešná riešiteľka – postúpila do okresného kola
A. Debnár – 9. roč. – úspešný riešiteľ – postúpil do okresného kola
Kategória F:
N. Debnárová – 7. roč. – úspešná riešiteľka – postúpila do okresného kola
K. Debnárová – 7. roč. – úspešná riešiteľka – postúpila do okresného kola
K. Zimermanová – 7. roč. – úspešná riešiteľka – postúpila do okresného kola
T. Tisovská – 7. roč. – úspešná riešiteľka
A. Tóthová – 7. roč. – úspešná riešiteľka
A. Adamcová – 7. roč.
K. Adamcová – 6. roč. – úspešná riešiteľka
M. Hlavačka – 6. roč. – úspešný riešiteľ
Kategória G:
P. Puškárová – 5. roč. – úspešná riešiteľka – postúpila do okresného kola
P. Rajnoha – 5. roč. – úspešný riešiteľ – postúpil do okresného kola
M. Adamec – 5. roč.
Technická olympiáda
Technická olympiáda
Školské kolo – 8. októbra 2021
Zúčastnilo sa ho 5 žiakov našej školy.
Kategória A:
A. Debnár – 9. roč. – úspešný riešiteľ – postúpil do okresného kola
M. Obrcian – 8. roč. – úspešný riešiteľ – postúpil do okresného kola
Kategória B:
M. Hlavačka – 6. roč. – úspešný riešiteľ – postúpil do okresného kola
K. Debnárová – 7. roč. – úspešná riešiteľka
A. Tóthová – 7. roč. – úspešná riešiteľka
Geografická olympiáda – okresné kolo
Geografická olympiáda – okresné kolo
17. februára 2022
Kategória E:
A. Debnár – 9. roč. – úspešný riešiteľ – 3. miesto – postúpil do krajského kola
D. Adamcová – 9. roč. – úspešná riešiteľka – 4. miesto
Kategória F:
K. Zimermanová – 7. roč. – úspešná riešiteľka – 7. miesto
K. Debnárová – 7. roč. – úspešná riešiteľka – 8. miesto
N. Debnárová – 7. roč. – úspešná riešiteľka – 10. miesto
Kategória G:
P. Puškárová – 5. roč. – úspešná riešiteľka – 1. miesto
P. Rajnoha – 5. roč. – úspešný riešiteľ – 2. miesto
Dejepisná olympiáda – okresné kolo
Dejepisná olympiáda – okresné kolo
9. februára 2022
Zapojilo sa 5 žiakov.
Kategória C:
A. Debnár – 9. roč. – 9. miesto
Kategória D:
M. Obrcian – 8. roč. – 7. miesto
K. Tisovská – 8. roč. – 8. miesto
Kategória E:
N. Debnárová – 7. roč. – 4. miesto
T. Tisovská – 7. roč. – 7. miesto
Najlepší výsledok :
N. Debnárová – 7. roč. Úspešná riešiteľka okresného kola – 4. miesto.
Kováčova Bystrica
Kováčova Bystrica
Centrum voľného času Junior Banská Bystrica
Hviezdoslavov Kubín
Hviezdoslavov Kubín
Čaro Pohronia
Čaro Pohronia
Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry
Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry
Školské kolo – 15. októbra 2021
Okresné kolo – 12. novembra 2021
Zapojili sa 2 žiaci 9. ročníka:
A. Debnár
D. Adamcová
A. Debnár sa stal úspešným riešiteľom školského kola. Postúpil do okresného kola, v ktorom obsadil výborné 2. miesto.
iBobor – informatická súťaž (hlavná súťaž)
iBobor – informatická súťaž (hlavná súťaž)
Súťaž prebiehala v dňoch 8. – 10. novembra 2021
Zapojilo sa 14 žiakov:
Kategória Drobec:
H. Minichová – 2. roč.
Kategória Bobrík:
P. Puškárová – 5. roč.
J. Kišš – 4. roč.
Kategória Benjamín:
S. Krnáčová – 6. roč.
M. Hlavačka – 6. roč.
E. Gondášová – 6. roč.
K. Adamcová – 6. roč.
V. Tisovská – 6. roč.
A. Tóthová – 7. roč.
N. Debnárová – 7. roč.
K. Debnárová – 7. roč.
A. Adamcová – 7. roč.
T. Tisovská – 7. roč.
Kategória Kadet:
A. Debnár – 9. roč.
Najlepší výsledok dosiahla:
S. Krnáčová – 6. roč. Stala sa úspešnou riešiteľkou v kategórii Benjamín.
Speedmat
Speedmat
Matematická súťaž českých a slovenských základných škôl.
- 28 úrovní / kategórií súťaže o ceny
- v súťaži si žiak môže svoje výkony vylepšovať počas celého polroka
- najlepší žiaci získajú k vysvedčeniu originálne diplomy a vecné ceny
Zapojili sa :
A. Debnár – 9. roč.
D. Adamcová – 9. roč.
K. Debnárová – 7. roč.
N. Debnárová – 7. roč.
T. Tisovská – 7. roč.
K. Adamcová – 6. roč.
Najaktívnejší a najúspešnejší žiaci:
V 1. polroku:
A. Debnár – 9. roč. – získal ocenenie v 7 kategóriách:
Mocniny, Slovné úlohy, Premena jednotiek, Výrazy bez zátvoriek, Výrazy so zátvorkami, Všetky výrazy, Mocniny a výrazy a vecné ocenenie v trojboji.
V kategórii Mocniny získal titul Matematický talent.
V kategórii Premena jednotiek získal titul Matematický talent.
V kategórii Výrazy bez zátvoriek získal titul Matematický talent.
V kategórii Výrazy so zátvorkami získal titul Matematický talent.
V kategórii Všetky výrazy získal titul Matematický talent.
V kategórii Mocniny a výrazy získal titul Matematický talent.
D. Adamcová – 9. roč. – získala ocenenie v 3 kategóriách:
Mocniny, Výrazy bez zátvoriek, Mocniny a výrazy
V kategórii Mocniny získala titul Matematický talent.
V 2. polroku:
K. Adamcová – 6. roč. – v kategórii Desatinné čísla.
Tajovského matematický seminár
Tajovského matematický seminár
Korešpondenčný matematický seminár s názvom TMS organizovalo Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici pre žiakov posledného ročníka základnej školy.
Riešili 3 série náročných matematických úloh (10 v každej sérii), pri ktorých bolo treba využiť nielen vedomosti v rámci učiva ZŠ, ale i tvorivosť, dobré logické myslenie a poznatky často aj nad rámec učiva matematiky základnej školy.
Zapojili sa:
D. Adamcová – 9. roč.
A. Debnár – 9. roč.
Celú dobu sa držali na krásnom druhom mieste.
IQ OLYMPIÁDA
IQ OLYMPIÁDA
Organizovaná spoločnosťou MENSA SLOVENSKO.
Súťaž je určená pre všetkých žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ, je postupová, prebieha v troch kolách (školské on-line, regionálne semifinále, celoštátne finále).Nepreveruje len naučené vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať. Je zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí a je zostavená ako sada logických úloh. Žiaci riešia test pozostávajúci z 25-ich úloh, na ktoré je potrebné odpovedať v priebehu 30-ich minút.
Konala sa v priebehu týždňa 04. 04. 2022 – 12. 04. 2022
Z našej školy sa zapojilo 10 žiakov:
P. Rajnoha – 5. roč.
M. Adamec – 5. roč.
P. Pacalajová – 5. roč.
P. Puškárová – 5. roč.
K. Adamcová – 6. roč.
S. Krnáčová – 6. roč.
M. Hlavačka – 6. roč.
M. Obrcian – 8. roč.
A. Debnár – 9. roč.
D. Adamcová – 9. roč.
Najlepšie výsledky dosiahli a zároveň sa zaradili medzi 75 % najúspešnejších riešiteľov školského kola v rámci Slovenska:
A. Debnár – 9. roč. – 190. miesto v kraji
M. Adamec – 5. roč. – 198. miesto v kraji
D. Adamcová – 9. roč. – 357. miesto v kraji
P. Pacalajová – 5. roč. – 432. miesto v kraji
M. Obrcian – 8. roč. – 501. miesto v kraji
K. Adamcová – 6. roč. – 552. miesto v kraji