• Sieň slávy 2012/2013

• Sieň slávy ZŠ s MŠ Malá Lehota

VSTUP DO SIENE SLÁVY

Významnú poctu v rámci koncoročnej slávnostnej akadémie Školák 2012/2013 si za svoju dlhoročnú obetavú prácu vyslúžila bývalá pani riaditeľka  ZŠ s MŠ Malá Lehota, skvelá pani učiteľka, ktorá svojou príkladnou prácou 34 rokov rozvíjala talent i nadanie našich žiakov.

Pani učiteľka Mgr. Soňa Petlušová

Za jej príkladnú a obdivuhodnú prácu, ktorou sa podieľala na budovaní a šírení dobrého mena školy, za jej tvorivosť, talent a zanietenie, vďaka ktorým zanechala hlbokú brázdu v myšlienkach a pamäti tých, ktorým sa usilovala počas svojej pedagogickej práce odovzdať čo najviac vedomostí, poznatkov a dobrých rád a usmerniť a uľahčiť im tak ich ďalšiu cestu životom.

Napriek mnohým prekážkam, na úkor vlastnej rodiny i voľného času sa celou svojou dušou pohrúžila do učiteľskej práce, ktorej venovala podstatnú časť svojho života. Podľa jej vlastných slov, všetko, čo kedy robila, robila srdcom. Aj napriek úskaliam, ktoré učiteľské povolanie so sebou prináša svoju prácu nadovšetko milovala. Málokedy sa jej, ako to už v tomto povolaní býva, dostali do uší slovká vďaky a uznania. No vždy ju tešil a  hrial pri srdci pocit dobre vykonanej práce. A možno i obyčajné : „Ďakujeme“ od tých, ktorí dávno zatvorili za sebou školské brány a ktorí si možno až dnes s odstupom času uvedomujú, čo pre nich znamenala a aký kus seba im počas ich školského života odovzdala.

Práve v mene všetkých tých, ktorým zasvätila svoj učiteľský život, v mene žiakov, rodičov, učiteľov, v mene kolegov jej chceme poďakovať za jej obetavú, zanietenú prácu, ktorou  sa podieľala na zveľaďovaní našej školy a budovala dobré meno základnej školy na verejnosti. Za jej rozhľad a pedagogické umenie, vďaka ktorému dlhé roky zasväcovala svojich žiakov do tajov chémie, prírodovedy, slovenského jazyka a literatúry, biológie, geografie, histórie, občianskej náuky a mnohých ďalších oblastí poznávania. To je dôkazom jej nesmierneho pedagogického umenia a talentu. Za to všetko jej patrí jedno veľké obrovské :

Ďakujeme!

Nikdy nezabudneme na Vás a na Vašu prácu, vďaka ktorej naša malá školička žila a v ničom nezaostávala za väčšími mestskými školami.

Prajeme Vám, aby Váš ďalší život za bránami školy prekvital zdravím, šťastím a láskou tak, ako prekvitala naša škola počas Vašej dlhoročnej éry.