Florbalový liga "O pohár primátora mesta Nová Baňa"

Dňa 24. mája sa skončila florbalová liga "O pohár primátora mesta Nova Baňa". Naši chlapci bojovali v ôsmich kolách počas celého školského roka. Oplatilo sa, naši chlapci získali 2. miesto z ôsmich družstiev. Patrí im veľká pochvala za veľký úspech a bojovnosť. Chlapci, ďakujem!!!!! Boli ste skvelí.

Mgr. A. Hrašková

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 14. marca sa v Novej Bani konal 65.ročník recitačnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. V prednese poézie v I.kategórii sa na krásnom 3.mieste umiestnila žiačka 3.ročníka Sandra Krnáčová, ktorá nás ďalej reprezentovala aj v okresnom kole v Žarnovici, kde získala cenu poroty. V prednese prózy v I. kategórii si štvrtáčka Alexandra Adamcová vyslúžila v Novej Bani postupové 2.miesto. Obom úspešným recitátorkám, ale aj ostatným súťažiacim srdečne blahoželáme a tešíme sa na naše ďalšie úspechy.

Florbalový liga "O pohár primátora mesta Nová Baňa"

Dňa 24,.1. 2019 sme sa zúčastnili 4. kola florbalovej ligy v Novej Bani. Zúčastnili sa ti istí žiaci až na T. Garaja, ktorý pre chorobu sa ligy nemohol zúčastniť. Chlapci bojovali, a v skupine boli druhí a celkovo sú takisto druhí z ôsmich družstiev. Čakajú nás ešte 4 kolá. Chalanom patrí veľká pochvala a poďakovanie.

Mgr. Andrea Hrašková

Okresné kolo technickej olympiády - 3. miesta

Dňa 29.11. 2018 sa uskutočnilo okresné kolo technickej olympiády, ktoré sa konalo v ZŠ Žarnovica. Do súťaže sa zapojilo 5 škôl z okresu. Naši žiaci sa umiestnili na krásnom treťom mieste a to v obidvoch kategóriach. Blahoželáme!

Kategória A súťaž dvojíc:

Karolína Kozáková, 8.roč.- 3.miesto

Ľubomíra Barancová, 9.roč. - 3.miesto

Kategoria B

Adam Hlavačka, 7.roč. - 3. miesto

Mgr. E. Šmecková

Matematický korešpondenčný seminár MAKS

Najväčšia korešpondenčná matematická súťaž na Slovensku - zapojených pravidelne viac ako 500 000 žiakov z celého Slovenska. Súťaž prebieha v 8. kolách v priebehu celého školského roka.

Z našej školy matematický seminár MAKS rieši tento školský rok 7 žiakov :

Michal Obrcian – 5. ročník,  Martina Borošová – 7. roč., Adam Tisovský – 7. roč.,

Karolína Kozáková – 8. roč., Ľubomíra Barancová – 9. roč., Terézia Debnárová – 9. roč.

a Ema Debnárová – 9. roč. Celkové výsledky sa dozvieme na konci školského roka po ukončení

posledného kola súťaže. Chválime !!!

Expert geniality show – celoslovenská vedomostná súťaž

Súťaž prebehla 29. novembra v rámci celého Slovenska. Súťažilo sa v oblastiach :

Mozgolamy, Svetobežník, Tajomstvá prírody, Dejiny, udalosti, umenie, Do you speak English?

Do súťaže sa mohli zapojiť žiaci 6., 7., 8., 9. a po novom aj 5. ročníka.

Každý žiak – okrem piatakov a šiestakov, ktorý mali témy presne určené  si vybral 2 oblasti, z ktorých

odpovedal na spolu 50 otázok (25 z jednej a 25 z druhej témy) v priebehu 60 minút.

Našu školu v súťaži reprezentovali :

Karolína Kozáková – 8. roč. , Martina Borošová – 7. roč., Adam Tisovský – 7. roč.,

Adam Debnár – 6. roč. , Diana Adamcová – 6. roč., Kamila Kozáková – 6. roč.,

Michal Obrcian – 5. roč.

Veľká pochvala !!!

Matematická pytagoriáda – školské kolo

V stredu  12. decembra a vo štvrtok 13. decembra prebehlo na našej škole školské kolo matematickej Pytagoriády.

12.12. si svoje vedomosti z matematiky preverili žiaci 3. ročníka – Matúš Hlavačka, Vanesa Tisovská, Kristína Adamcová, Ema Gondášová, Sandra Krnáčová, 4. ročníka - Alexandra Adamcová, Nina Debnárová, Alexandra Tóthová, Karolína Debnárová, Patrik Hudec, Karin Zimermanová a

žiaci 5. ročníka – Vladimíra Sarah Víglaská, Michal Obrcian,  Karolína Tisovská.

13.12 zase žiaci vyšších ročníkov: 6. ročníka – Adam Debnár, Diana Adamcová, 7. ročníka – Adam Tisovský, Tomáš Garaj, Šimon Kuťka, Martina Borošová a 8. ročníka – Michal Kuťka a Adam Adamec.

Do okresného kola v Žarnovici postupujú : Adam Debnár –  6. ročník.

Všetkých chválime a úspešnému riešiteľovi blahoželáme.

Genius logicus matematicus

Medzinárodná matematická súťaž - viac ako 350 000 zapojených žiakov zo 16 krajín:

Bulharsko, Chorvátsko, Česko, Estónsko, Maďarsko, Kazachstan, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Turecko, Bielorusko, Ukrajina.

Žiaci riešili náročné matematické úlohy v priebehu posledných 2 decembrových týždňov.

Ochotne sa zapojilo 11 žiakov, ktorí si zaslúžia veľkú pochvalu. Menovite :

Terézia Debnárová – 9. roč. , Andrea Rajnohová – 9. roč. , Ema Debnárová – 9. roč. Ľubomíra Barancová – 9. roč., Karolína Kozáková – 8. roč. , Martina Borošová – 7. roč., Adam Tisovský –

7. roč., Diana Adamcová – 6. roč., Kamila Kozáková – 6. roč., Michal Obrcian – 5. roč. ,

Vladimíra Sarah Víglaská  - 5. roč.  Výsledky budú známe pred koncom školského roka.

Chválime !!!

Genius logicus hlavolam A

Medzinárodná matematická súťaž – bez merania času- súťažiaci riešia viac ako 20 hlavných úloh s ďalšími čiastkovými úlohami  so stupňujúcou sa náročnosťou  od 1 do 5 bodov za úlohu. Na riešenie

majú časový interval zhruba 6 týždňov. Súťaž prebieha v mesiacoch december,  január. Zapájajú sa a pochváliť treba menovite :

Teréziu Debnárovú – 9. roč. , Andreu Rajnohovú – 9. roč. , Emu Debnárovú – 9. roč. , Ľubomíru Barancovú – 9. roč. a Karolínu Kozákovú – 8. roč.

Mgr. J. Ďuranková

14.12.2018 - Florbalový liga "O pohár primátora mesta Nová Baňa"

Reprezentovali nás:

A.Tisovský IX.,