• Celoškolské ZRPŠ

• Dňa 9. mája 2024 /štvrtok/ sa uskutoční o 15:00 hod. celoškolské ZRPŠ.

Tešíme sa na Vašu účasť!

PaedDr. Miroslav Hasch

• Zápis do MŠ

• Oznamujeme rodičom detí v predškolskom veku, že elektronickú prihlášku do MŠ bude možné vyplniť od 13. - 17. 5. 2024 - týka sa to denného štúdia aj domoškôlkárov. Originál podpísaný oboma zákonnými zástupcami je potrebné v prípade domoškôlkárov poslať aj poštou na adresu školy spolu s prihláškou a potvrdením od lekára. Táto je v prílohe dolu.

Zápis detí bude 23. mája 2024 od 13,00 hod do 15,30 hod. v budove školy.

PRIJÍMANIE, PODMIENKY, PRIJATIA NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku. Výnimočne možno prijať dieťa od dvoch rokov veku. Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31.augusta je predprimárne vzdelávanie povinné.

Podľa zákona 245 /2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní je umožnené dieťaťu podľa §23 plniť povinné predprimárne vzdelávanie formou individuálneho vzdelávania, ktoré sa uskutočňuje bez pravidelnej účasti na vzdelávaní v MŠ.

Podmienky prijatia dieťaťa

1. Prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a štvorročné deti, prednostne zo spádovej oblasti materskej školy.

2. Následne budú prijaté aj ostatné deti vo veku 3-4 roky, na ktoré sa nevzťahujeb podmienka spádovej oblasti podľa trvalého pobytu.

3. Deti od dovŕšenia dvoch rokov veku sa prijímajú výnimočne, ak to umožňuje kapacita a podmienky materskej školy.

4. Ostatné podmienky určuje riaditeľ školy, pričom tie nesmú byť diskriminačné ani segregačné.

5. Dieťa od dvoch rokov veku možno prijať len výnimočne, riaditeľ ZŠ s MŠ nesmie pri prijímaní uprednostniť deti mladšie ako tri roky (pričom stále ide o deti od dvoch rokov) pred prijatím starších.