• 2011/2012

Deň matiek

Pri príležitosti "Dňa matiek" si žiaci školy a materskej školy pripravili krátky program, ktorý pozostával z básní, piesní, tanca a divadelného predstavenia.

Deň narcisov 13.apríla 2012

V tento deň mali žiaci 6.ročníka pripravenú rozhlasovú reláciu a každý žiak školy si na podporu "Boja proti rakovine" pripol kvietok - narcis

Zápis prvákov

Dňa 9.2.2012 sa konal zápis žiakov do 1.ročníka. Okrem pani učiteliek a vedenia školy ich privítali aj žiaci a žiačky našej školy, ktorí im zahrali rozprávku "O hlúpom Janovi". (6.roč.)

Kristína Hlavačková (8.roč.) a žiačky 9.ročníka ,M.Ďatková a V. Rajnohová ich počas celého dňa sprevádzali.

Detské Gajdošské Fašiangy

17.2.2012- sa konal v telocvični ZŠ karneval a popoludní Detské Gajdošské fašiangy-pásmom básni piesní a tancami prispeli k programu aj žiaci našej školy. Týmto spôsobom ožila tradícia fašiangov. Bola tu zábava, spev, tanec...

Školské kolo matematickej pytagoriády

Súťaž sa konala v dňoch 7.-8.12.2012

Úspešní riešitelia: Tomáš Tisovský (4.roč.)

Ema Debnárová (3.roč.)

Kristián Ďatko (5.roč.)

Lukáš Haspra (5.roč.)

Dušan Fuska (7.roč.)

Z našej školy sa zúčastnilo spolu 24 žiakov.

Medzinárodný rok chémie

Motto: "Chémia náš život, naša budúcnosť"

Rok chémie bol ukončený spoločnou hodinou, kde žiaci prezentovali svoje projekty - Voda a spoločne vytvárali pasport  "Šetri vodu a zachrániš zem!"

Svetový deň zdravotne postihnutých

8.12.2011 zorganizovala p. uč. Búryová  športovo- súťažné popoludnie so žiakmi ŠZŠ - Hrabiny v bocci. To, že je to nielen zaujímavá a pekná hra, nám predviedli žiaci tejto školy, ktorí nad našimi žiakmi vyhrali. Srdečne im blahoželáme.

Zober loptu - nie drogy

Dňa 21.12.2O11 koordinátor protidrogovej  prevencie pripravil športovo-súťažné popoludnie pre žiakov našej školy. Tejto aktivity sa zúčastnili všetky ročníky. Súťaž pripravila p. uč. Búryová z ŠKD.

Popoludnie s knihou

Pod týmto názvom sa niesla akcia, ktorú koordinátor protidrogovej prevencie spolu s učiteľmi slovenského jazyka pripravil 24.10.2011 v Deň školských knižníc Žiaci mohli nahliadnuť do vystavených kníh rôznych žánrov. Pre každé ročníky boli pripravené súťažné otázky, prostredníctvom ktorých si mohli žiaci overiť svoje vedomosti, alebo získať nové informácie. Pripravila p.uš Búryová z ŠKD, ale treba poďakovať aj učiteľkám slovenčiny.

Svetový deň výživy

Pri príležitosti Svetového dňa výživy, ktorý sme si pripomenuli16.10.2011, koordinátor protidrogovej preevencie vyhlásil súťaž o najzaujímavejší plagát s touto tematikou.Do súťaže sa zapojili všetky ročníky školy. Plagáty boli vystavené v priestoroch chodby, kde ich 4-členná porota vyhodnotila. Ročníky, ktoré obsadili prvé 3 miesta boli odmenené vecným darom. Okrem tvorby plagátov sme si tento deň pripo menuli aj zdravou desiatou z ovocia. Akciu pripravila p. uč. Búryová z ŠKD.

Polícia známa-neznáma

Okresné riaditeľstvo Policajného zboruv Žiari nad Hronom v spolupráci  s Pohronským osvetovým strediskom v Žiari nad Hronom a mestom Žiar nad Hronom pravidelne realizuje regionálnu súťaž Polícia známa - neznáma. Tento rok sa svojimi prácami do súťaže zapojililo 376 žiakov. Spomedzi týchto prác v tomto ročníku uspela aj práca našich žiačok 6. ročníka N. Chudej, M.Ku´tkovej,N. Tisovskej a A. Pavlovej, ktoré vytvorili  veľmi peknú kolektívnu prácu znázorňujúcu-odhalenie, útek, prenesledovanie a dolapenie páchateľa. Získali za ňu cenu poroty, čestné uznanie,ktoré im bolo spolu s cenami odovzdané na vyhodnotení súťaže 13.12.2011 v Žiari nad Hronom. Na súťaž ich pripravila p. uč. Ďuranková. Blahoželáme.

Florbal

3.11.2011 sa konalo okresné kolo žiakov vo florbale v Žarnovici.  Našu školu reprezentovali títo žiaci- F. Tisovský 7. roč., D. Tisovský 9. roč.D. Fuska 7.roč., A. Zimerman9. roč, J. Haspra 8. roč., T.Adamec 8.roč. Žiaci obsadili pekné 3. miesto z deviatich družstiev. Na na súťaž ich pripravila p. uč Hrašková. Chlapcom srdečne blahoželáme..

Amater

Janko Hraško ešte žije

Súťaž organizovala Súkromná ZŠ Bell Amos v Martine. Medzi ocenené výtvarné práce patrila aj práca našej žiačky Simony Barancovej (3.ročník). Získala titul "Magister hraškológie".

Žiačku pripravila  Mgr. Jana Ďuranková.