• 2008/2009

•  DEŇ EURA

24. septembra – 100 dní pred zavedením eura v našej spoločnosti pripravili žiaci 9. ročníka športovo- súťažné popoludnie pre žiakov I. stupňa. Žiaci I. stupňa mali možnosť vyskúšať si svoje fyzické i psychické schopnosti. Namiesto bodovania za splnenie každej disciplíny  boli súťažiaci ohodnotení eurobankovkami.

1. miesto – 4. roč.  395 €

2. miesto – 3. roč. 375 €

3. miesto – 1. a 2. roč. po 355 €

DEŇ ŠPORTU

8. október – Deň športu v našej škole pripravili pre žiakov I. stupňa ich spolužiaci z 5. a 8. ročníka. Súťaže boli zamerané na rýchlosť, bystrosť a mali ich viesť v duchu kolektivizmu.

1. miesto – 4. roč.
          2. miesto – 3. roč.
          3. miesto - 2. roč.
          4. miesto -1. roč.

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MIESTNEJ DEMOKRACIE

Európsky týždeň miestnej demokracie, ktorý bol vyhlásený od 13. 10. – 19. 10. prebiehal na našej škole stretnutím sa so starostkou obce pani Tisovskou, ktorá žiakov II. stupňa oboznámila s prácou a činnosťou obecnej samosprávy.

Následne nato bol pre žiakov II. stupňa pripravený kvíz, kde museli zodpovedať na 30 kvízových otázok týkajúcich sa demokracie, činnosti miestnej samosprávy i EU.

1. miesto – 7. a 8. roč.

2. miesto – 9. roč.

3. miesto – 6. roč.

4. miesto – 5. roč.

OKTÓBER - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

Október – mesiac úcty k starším – Ani naši žiaci nezabudli na svojich starých rodičov a pri tejto príležitosti si pre starších obyvateľov  obce pripravili krátky program.

MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC

22. október – Medzinárodný deň školských knižníc sme si pripomenuli dňom otvorených dverí, ktorý pripravili žiačky 8. ročníka spolu s p. vychovávateľkou M. Búryovou pre žiakov na I. aj II. stupni. V rámci tohto dňa otvorených dverí mali žiaci možnosť oboznámiť sa s novými knižnými titulmi. A tiež pre každý ročník boli pripravené súťažné otázky, prostredníctvom ktorých si mohli bližšie vyskúšať prácu s knihou.

"BOCCIA NÁS SPÁJA"

Pod týmto názvom bol dňa 20. novembra otvorený turnaj žiakov našej školy so žiakmi Špeciálnej základnej školy Hrabiny. Táto zaujímavá hra pre zdravotne postihnutých zaujala aj našich žiakov a tešíme sa na ďalšie súťažné duely.

ADVENT

Opäť k nám prichádza vianočný čas. Vyzdobujeme si triedy, školu. A spolu s rodičmi vyrábame zaujímavé adventné kalendáre.

VIANOČNÁ BESIEDKA

Malá hviezdička zišla z oblohy a putovala svetom. Na svojej ceste stretla deti tešiace sa zo zimy, spriatelila sa s deťmi, ktoré ozdobovali jedličku. Stretla snehové víly, pomocníčky Perinbabky, ale i tancujúce hračky v hračkárstve a vypočula si príbeh o narodení Ježiška. Aj o tom bola vianočná besiedka, ktorú žiaci pripravili pre svojich rodičov a obyvateľov obce a tým spríjemnili predvianočný čas.

FAŠIANGY

Fašiangy sú najveselšie zvyky počas roka. Dospelí sa zabávajú na plesoch a deti chodia na karnevaly v zaujímavých maskách.

Aj my sme mali karneval, ktorý navštívili krásne princezné, veselé kvietky, ale i nebezpeční piráti, odvážni kovboji, či strašidelní čerti.

MAĽOVANÉ FAŠIANGY

DEŇ MATIEK

„Vie o nás všetko. Viac, než mnohí iní.

A napriek tomu nikdy nesklame.

A nespomína dlho na prečiny.

O kom to vravím? Predsa o mame.“

Aj týmito slovami básne sa prihovorili žiaci všetkým mamám pri príležitosti ich sviatku.

Uvili kytičku z básní, piesní a tancov a záverečným: „ Ďakujem ti, mama.“ poďakovali svojim mamám za ich starostlivosť.