• Zápis detí do MŠ v školskom roku 2022/23

• Riaditeľ ZŠ s MŠ Malá Lehota oznamuje rodičom, že v termíne od 01.05.2022 do 10.05.2022 bude možné elektronicky prihlásiť dieťa do materskej školy na školský rok 2022/2023.

Zápis sa uskutoční 11.5.2022 v priestore MŠ.

Dňa 6.5.2022 sa uskutoční aj deň otvorených dverí v MŠ / v čase od 9 - 12.hod/, na ktorý ste srdečne vítaní.

PODMIENKY A KRITÉRIA PRIJÍMANIA DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY PRE ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023

Dieťa sa do MŠ prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľovi školy, spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast.

Na predprimárne vzdelávanie sa spravidla prijíma dieťa od troch do šiestich rokov jeho veku.

Písomné žiadosti bude možné doručiť:

• osobne, poštou, alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu
            • elektronického podania doručeného do elektronickej schránky ZŠ s MŠ
            • elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom

PRE DIEŤA, KTORÉ K 31.8.2022 DOSIAHNE 5. ROK VEKU, JE PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE POVINNÉ!

Prednostne sa prijímajú v zmysle § 59 zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/:

• pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné – deti,  ktoré dovŕšia 5 rokov do 31.augusta 2022. Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa v materskej škole v obci, v ktorej má trvalý pobyt, teda v spádovej materskej škole, ak zákonný zástupca pre dieťa nevyberie inú materskú školu, do ktorej ho riaditeľ tejto materskej školy prijme, ak je dostatok kapacít.
            • ktoré dovŕšili šesť rokov veku, ale nedosiahli školskú spôsobilosť (deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania ešte jeden školský rok), v plnení povinného predprimárneho vzdelávania môže dieťa pokračovať na základe:
              • písomného súhlasu zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
              • písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast
              • informovaného súhlasu zákonného zástupcu
              • ktoré nedovŕšili päť rokov veku do 31. augusta príslušného roku , ale jeho zákonný zástupca k žiadosti o vedenie dieťaťa, ako dieťaťa plniaceho povinné predprimárne vzdelávanie predloží:
                • súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
                • súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast, (predčastné plnenie povinného predprimárneho vzdelávani
              • Tlačivo si môžete  stiahnuť na stránke Žiadosť
          • Oznam

• vzhľadom na zlepšujúci sa vývoj epidemickej situácie COVID-19 Vám chceme dať do pozornosti, že od štvrtka 21. apríla 2022 sa zmiernia opatrenia v oblasti prekrytia dýchacích ciest a domácej karantény úzkych kontaktov.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 32/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest  použitím respirátora / rúška v spoločných priestoroch školy a školského zariadenia.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 33/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k izolácií osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a karanténe osôb, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19, po úzkom kontakte s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19 nebude potrebné nastúpiť automaticky do karantény.

Tieto informácie a zmeny budú detailnejšie popisované v manuáli ŠKOLSKÝ SEMAFOR.