• Nástup žiakov do školy 10. januára 2022

• Vážení rodičia a žiaci.

Sme radi, že dňa 10. januára 2022 (pondelok) môžu opätovne všetci žiaci školy nastúpiť na prezenčnú formu vzdelávania.

Nakoľko však sú naďalej na základné školy kladené zvýšené nároky na zabezpečenie protiepidemiologických a hygienických opatrení, dovoľte nám v krátkom sumári predniesť Vám podmienky nástupu detí do školy.

• Každé dieťa sa musí pri nástupe do školy preukázať „vyhlásením o bezpríznakovosti“ (vyhlásenie prosím posielajte elektronicky cez EduPage príslušnému triednemu učiteľovi dieťaťa).

• Pokiaľ máte k dispozícii Ag samotesty prosím použite ich na pretestovanie dieťaťa pred nástupom do školy. V prípade použitia Ag samotestu uveďte túto skutočnosť v aplikácii EduPage. Ďalšie testy škola dostane iba ak bude miera použitých testov vyššia ako 50%, čo zatiaľ nie je, t.z. že ďalšie testy budú k dispozícii iba pri dôslednom nahlasovaní použitia testov.

• Povinnosťou pre všetkých žiakov a zamestnancov školy zostáva prekrytie horných dýchacích ciest hygienickým rúškom počas prítomnosti v budove školy.

• Naďalej trvá zákaz premiešavania sa skupín žiakov rôznych tried, mimo už existujúcich skupín.

• Rovnako naďalej trvá prerušenie záujmovej (krúžkovej) činnosti žiakov.

• Pri vstupe žiakov do školy bude prebiehať ranný filter (dezinfekcia rúk, meranie teploty). Aj z tohto dôvodu Vás dôrazne žiadame, aby ste do školy neposielali svoje dieťa ak vykazuje príznaky ako zvýšená teplota, kašeľ, nádcha, bolesť hlavy a brucha a pod. V prípade zistenia takéhoto príznaku bude dieťa izolované a nebude pripustené k vyučovaniu. Následne bude kontaktovaný zákonný zástupca, aby si dieťa prišiel do školy vyzdvihnúť.

• Školský klub detí bude fungovať v takom istom režime ako pred prázdninami - budú sa striedať po týždni skupiny 1.- 3 . a 2.- 4.