• Oslavy vzniku obce

• Dňa 20. júla 2013 žiaci vystúpili s kultúrnym programom pri príležitosti 625. výročia vzniku obce.

• Sieň slávy ZŠ s MŠ Malá Lehota

• Významnú poctu v rámci koncoročnej slávnostnej akadémie Školák 2012/2013 si za svoju dlhoročnú obetavú prácu vyslúžila bývalá pani riaditeľka  ZŠ s MŠ Malá Lehota, skvelá pani učiteľka Mgr. Soňa Petlušová, ktorá svojou príkladnou prácou 34 rokov rozvíjala talent i nadanie našich žiakov.

• Slávnostná akadémia Školák 2012/2013

• Slávnostné udeľovanie ocenení pri príležitosti ukončenia školského roka v kategóriách : Športovec roka, Matematik roka, Najväčší výtvarný talent, Ostatné súťaže, Najaktívnejší žiak/žiaci, Školák 2012/2013, Sieň slávy.

• Dolina, dolina

• Súťaž sa konala v ZŠsMŠ v Župkove.

Zúčastnení žiaci: Adrián Tisovský (2.roč.) - zlaté pásmo , Natália Tisovská (6.roč.) - zlaté pásmo, Nikola Chudá (6.roč.) - strieborné pásmo.

Jednotliví speváci boli rozdelení do pásiem - zlaté, strieborné, bronzové.

Hudobný doprovod: p.uč. PaedDr.Šmikniarová

Adrián Tisovský bol vyhlásený ako najlepší spevák z 1.kategórie.

• Malý futbal-mladší žiaci

• Obvodné kolo sa konalo 12.apríla 2012 na ihrisku v Brehoch.

Reprezentovali: Kristián Ďatko, Lukáš Haspra, Dominik Majerský, Tomáš Ďatko, Michal Adamec, Filip Tisovský, Jaroslav Rajnoha, Maroš Pacalaj.

Umiestnili sa na 3.mieste.

• Florbal

• Dňa 8.2.2012 sa naši starší žiaci (Tomáš Adamec, Dávid Tisovský, Andrej Zimerman, Pavel Pacalaj, Ján Haring, Adam Bielik) zúčastnili obvodového kola vo Florbale, ktoré sa konalo v Žarnovici. Umiestnili sa na 6. mieste.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 15.3.2012 sa konalo obvodové kolo v prednese poézie a prózy "Hviezdoslavov Kubín". Z našej školy sa v prednese prózy umiestnila na 3.mieste Simona Barancová (3.roč.), Mária Kuťková (6.roč.) sa umiestnila v prednese prózy na 1.mieste, čo ju posunulo do okresného kola v Žarnovici, tam sa umiestnila na 3. mieste.

Ďalší zúčastnení: Sabina Pacalajová (2.roč.)-poézia, Lukáš Haspra (5.roč.)-próza, Natália Tisovská (6.roč.)-próza, Viktória Majerská (9.roč.)-próza

• Geografickej olympiády (obvodné kolo) sa zúčastnili z našej školy :

Kristián Ďatko (5.roč.), Michal Adamec (6.roč.), Dušan Fuska (7.roč.)

Michal Adamec skončil v kategórii H na 3.mieste a zároveň postúpil do krajského kola, ktoré sa konalo v Banskej Bystrici. Žiaľ ďalej nepostúpil, konkurencia bola silná...

• Návrh na obal žiackej knižky

• Bol vyhlásený 13.ročník výtvarnej súťaže "Návrh na obal žiackej knižky" . Žiaci si mohli vybrať z troch tém : Príroda a jej premeny v ročných obdobiach, Moja škola, Ľubovoľná téma.

Zapojili sa: Ema Debnárová (3.ročník)

Dominika Barancová (7.ročník)

Anežka Borošová (5.ročník)

Radka Mokrá (8.ročník)

Nikoleta Adamcová (8.ročník)

Michaela Ďatková (9.ročník)

Na súťaž ich pripravila Mgr. Jana Ďuranková.

• Cezpoľný beh

• Okresného kola v cezpoľnom behu  chlapcov a dievčat sa zúčastnilo 10 základných škôl. Našu školu reprezentovali:

-dievčatá: Viktória Majerská (9.trieda)

Vladimíra Rajnohová (9.trieda)

Nikola Chudá (6.trieda)

Ako družstvo skončili na 8.mieste.

-chlapci: Tomáš Adamec (8.trieda)

Jakub Haspra (8.trieda)

Roland Víglaský (8.trieda)

Ako družstvo obsadili 4. miesto.

Na súťaž ich pripravili Mgr. Monika Ivanová, Mgr. Andrea Hrašková.

• Iskra - posol plameňa

• V Dome dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Bratislava bola 29.septembra 2011 sa konalo slávnostné odovzdávanie cien za výtvarnú súťaž "Iskra - posol plameňa." Z našej školy obsadila 2.miesto -  Mária Kuťková (6.trieda) v druhej vekovej kategórii od 10-12 rokov. Na súťaž ju pripravila Mgr. Jana Ďuranková. Blahoželáme za úspech!

• Projekt  FLORBAL
          • Projekt FLORBAL

• Banskobystrický samosprávny kraj poskytol

Základnej škole s materskou školou Malá Lehota

finančnú dotáciu na nákup športovej florbalovej výbavy v hodnote 466 €.

Ďakujeme.

• Ponuka práce

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Malej Lehote ponúka miesto učiteľky I. stupňa na zastupovanie počas MD s nástupom od 1.9.2011. Žiadosti posielajte na emailovú adresu skola@zsmalalehota.edu.sk, tel. 0456897618, 0905438900

• 12.Ročník- krajské kolo postupovej súťaže „Hľadáme mladého Jozefa Plachého.“

•

Dňa 21. júna sme sa zúčastnili krajského kola v behu na 1000m. Za školu ako víťaz školského roka nás reprezentoval Jakub Haspra, žiak 7. roč. a získal pre našu školu 3. miesto a postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať v mesiaci august v Dubnici nad Váhom. Blahoželáme a budeme držať palce. Na súťaž ho pripravila p. uč. Mgr. Hrašková.

V Malej Lehote, 28.6.2011                                                      Hrašková Andrea

• P O D     I N O V C O M
          • P O D I N O V C O M

•

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom uskutočnilo  12.6.2011 vo Veľkej Lehote 18. detský folklórny festival „ Pod  Inovcom“, ktorého sa zúčastnili aj naše deti z folklórneho súboru“ Škovránok“ a získali Poďakovanie za úspešné účinkovanie. Za prípravu na túto akciu treba poďakovať p. uč. Tisovskej, Mgr. Debnárovej a Mgr. Šmikniarovej za prípravu.

V Malej Lehote, 13.6.2011                                                                Hrašková Andrea

• Vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Iskra -posol plameňa"

•

l. miesto získala Mária Kuťková v kategórii od 10 – 12 rokov a postupuje do celoslovenského kola. Srdečne blahoželáme a budeme držať palce.

V Malej Lehote,20.6.2011                                                          Hrašková Andrea